6 Aralık 2010 Pazartesi

Aşkın Yara İzleri

        Hayatınıza kısa süreliğine de uğrasa biri mutlaka derin izler bırakır kendinden. Alışkanlıklar bırakır bazen gönüllü bazen gönülsüz. Buna karşı koymak gibi bir lüksünüz de yoktur aslında.
     
     O gittiğinde özlersiniz en basit yaşanmışlıkları. Ellerinin sıcaklığını, uykuya dalarken onu izlemeyi, omzuna yaslanmayı, saçlarıyla oynamayı, birlikte kahkahalar atmayı, gelişini beklemeyi ve bazen de gözlerinde kaybolmayı özlersiniz.
      İlk zamanlar baş etmesi zordur ama yalnız değilsinizdir. Diğer bütün aşk hikayeleri gibi sizin aşk hikayeniz de mutlu sonla bitmemiştir. Sizin yaşadıklarınızı yaşamakta olan milyonlarca insan vardır, bilirsiniz ve bu hiç tanımadığınız, özlemekten muzdarip insanların acıları ancak yüksek dozda kullanıldığında etkisini gösteren bir ağrı kesici olur çıkar sizin için.
      
     Sonra "zaman" çıkar sahneye. Nasıl varlığına alışmışsanız aynı yöntemlerle yokluğuna alıştırır zaman sizi. Önce seyrekleşir sancılar, kaybolmaya yakın nükseder sızlar için için, sonrasında hepten kaybolur gider. ,
  
     Ne var ki en küçük yaraların bile izleri kalır mutlaka. Ve ne kadar çok yara iziniz varsa o kadar büyümüşsünüz demektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder